Isispharma

Kategorie

Dermatologické tipy

Vitiligo: příčiny, symptomy a léčba

Vitiligo je neinfekční onemocnění kůže, které se projevuje postupnou ztrátou pigmentace a vznikem bílých skvrn na kůži. Tyto skvrny se mohou objevit kdekoli na těle, ale obvykle se nejprve projeví na obličeji, rukou a trupu. V některých případech mohou symptomy vitiliga postihnout také sliznice a sítnici. V postižených oblastech může vitiligo ovlivnit i barvu vlasů, obočí nebo vousů. I když vitiligo není život ohrožující, může mít významný dopad na psychiku.
Toto onemocnění postihuje mezi 0,5% až 2% populace, a to bez ohledu na pohlaví nebo barvu kůže. I když se vitiligo může objevit kdykoliv, nejčastěji se vyvine před dosažením 20 let.

Atopická dermatitida (ekzém): příčiny, příznaky a léčba
Dermatologické tipy

Atopická dermatitida (ekzém): příčiny, příznaky a léčba

Červená, suchá a svědivá pokožka… To jsou pravděpodobně symptomy, které vám nejsou neznámé, pokud trpíte atopickou dermatitidou. Tato chronické onemocnění postihuje malé i velké a je hned po akné a před lupénkou druhou nejčastější kožní chorobou.

Rosacea - jak čistit a pečovat o pleť
Dermatologické tipy

Rosacea: Jak čistit a pečovat o pleť?

Rosacea je chronické onemocnění kůže, které se projevuje zarudnutím, viditelnými cévami, pálením a pnutím. Postihuje především ženy po 30. roce života a výrazně ovlivňuje kvalitu života.